Szukaj
Zatrudnienie w firmie

Ile zatrudniasz osób w firmie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Kategorie

Kredyty pozyskiwane na samochód

1W sytuacji, gdy chcemy pozyskać samochód na kredyt nie zawsze uda nam się pozyskać tego rodzaju pieniądze w ten sam łatwy sposób. W tym względzie musimy między innymi brać po uwagę, czy decydujemy się w tym względzie na auto używane, czy też nowe. Oczywiście banki znacznie mniej chętnie dadzą nam pieniądze na samochód używany. Wynika to z faktu, że tego rodzaju auto, jeśli stanowi dal banku zabezpieczenie kredytu znacznie szybciej traci na wartości. W związku z czym i samo zabezpieczenie, a bardziej jego kwota traci dla banku na wartości. Jednak na rynku można znaleźć korzystne oferty w tym względzie, które dadzą nam szansę na skorzystanie z tego rodzaju ofert kredytu na auto używane.

Oczywiście w ich przypadku bardzo często będziemy musieli spełnić znacznie więcej formalności. Nie zawsze na tym polu wystarczy tylko to, że pozyskujemy co miesiąc odpowiednio wysokie dochody. W związku z tym mogą być nam potrzebni tak zwani poręczyciele. Jednak zdecydowanie łatwiej jest tego rodzaju kredyt uzyskać nie w samym banku, a poprzez miejsca, które zajmują się sprzedażą pojazdów. Między innymi różnego rodzaju giełdy samochodowe, czy też komisy i salony. Innym rozwiązaniem, ale najczęściej znacznie droższym na rynku jest decydowanie się na skorzystanie z opcji zakupu takiego samochodu za zwykły kredyt konsumpcyjny. W takim przypadku nie jest to kredyt celowy w związku z tym bank nie będzie sprawdzał na co przeznaczymy tak pozyskane pieniądze, jednak wysokość oprocentowania w takim przypadku będzie najczęściej znacznie wyższa.

Komentarze do “Kredyty pozyskiwane na samochód”

  • Ingenious pisze:

    Ostatnio kupowałem nowe auto z salonu na firmę, to zamiast kredytu wybrałem leasing, który był korzystniejszy. Oprocentowanie było niższe tylko trzeba było wpłacić przed odebraniem samochodu wpłatę początkową, która w moim przypadku wynosiła 40% wartości pojazdu. Także jak ktoś ma jakieś oszczędności, żeby mieć na część auta to bardziej opłaca się wziąć leasing.